Nejčastější dotazy

Kdy se létá?
Balónové létání je závislé na počasí. Hlavní letová sezóna probíhá od března do října, ale pokud počasí dovolí, létáme i v zimě. Nejčastěji se létá v ranních a podvečerních hodinách, kdy jsou nejideálnější meteorologické podmínky.

Jak dlouho trvá let?
Čas strávený ve vzduchu závisí na povětrnostních podmínkách, zatížení a aktuální spotřebě paliva. Těšit se můžete na hodinový let (plus, mínus 15 minut) tak, aby byla zajištěna maximální bezpečnost provedení letu.

Kudy a jak se poletí?
Romantická plavba vzduchem je úžasným zážitkem pro vás či skvělým dárkem pro vaše blízké. Mezi naše nejčastější startovací místa patří Bouzov – pohádkový hrad, zámek Náměšť na Hané, Boskovická brázda, Konice, Jevíčko, Olomouc, Prostějov, Moravská Třebová atd. Každý let skrývá jiný pohled na krásnou přírodu dle místa startu. Ve výšce si užijete ticho, klid a nadpozemskou pohodu. Je jen na domluvě s pilotem (a také trochu na síle a směru větru), zda vystoupáte do výšky nebo poletíte níže nad terénem. Nejníže povolený let je 150 metrů nad terénem a 300 metrů nad zastavěnou oblastí mimo start a přistání.

Není nahoře zima?
Nahoře zima není, nemusíte si tedy s sebou brát šálu ani čepici. Lety v zimním období pochopitelně tyto doplňky vyžadují.

Jak se mám obléct?
Doporučujeme sportovní oblečení i obuv, přistání balonu je vždy na poli či louce, zašpinění oděvu je z tohoto důvodu možné.

Není let balónem nebezpečný?
Není, balónové létání patří mezi nejbezpečnější letecký sport. Bezpečnost letu je závislá na meteorologických informacích, bez kterých žádný pilot neuskuteční vzlet – start. Rozhodnutí o provedení letu je vždy a pouze na rozhodnutí pilota, který je plně odpovědný za průběh letu a zdraví posádky. Z důvodu nečekané změny vývoje počasí je pilot oprávněn zrušit let i přímo na místě startu. Platnost letenky v tomto případě nepropadá a je domluven náhradní termín.

Jak rychle se poletí?
Rychlost letu je závislá na rychlosti a směru větru, který při letu povane. Za hodinu letu v průměru doletíme 10 – 25 km. V případě hodně slabého větru je možné ulétnout jen 6 km.

Jak se dostanu zpátky ke svému autu?
Přepravu pasažérů zpět na místo vzletu zajistíme my, takže si nemusíte shánět žádný odvoz. Pochopitelně Vaši rodinní příslušníci mohou doprovázet let balonu tak, že budou následovat náš doprovodný vůz a tím mohou vidět i přistání.

Kolik lidí se vleze do koše?
Náš koš je určen pro 5 osob + pilot.

Co si vzít sebou?
Především dobrou náladu. Nezapomeňte také na foťák či kameru, aby jste si tyto nezapomenutelné okamžiky mohli zdokumentovat.

Mohou letět i děti?
Mohou, avšak nedoporučujeme z důvodu bezpečnosti, aby letěly děti menší než 130 cm. V tomto případě je plně zodpovědný za dítě rodič.