Nejčastější dotazy

Kdy se létá?
Balónové létání je závislé na počasí. Letová sezóna probíhá od května do října, ale není problém létat i v zimě. Nejčastěji se létá v ranních a podvečerních hodinách, kdy jsou nejideálnější meteorologické podmínky.

Jak dlouho trvá let?
Čas strávený ve vzduchu závisí na povětrnostních podmínkách, zatížení a aktuální spotřebě paliva. Minimálně se však můžete těšit na hodinu ve vzduchu, často se letí i déle.

Kudy a jak se poletí?
Romantická plavba vzduchem je úžasným zážitkem pro vás či skvělým dárkem pro vaše blízké. Čekají vás ty nejžádanější a pro oko nejpohlednější oblasti, což je pohádkový hrad Bouzov, zámek Náměšť na Hané, údolí Malé Hané, zřícenina hradu Cimburk a celkově překrásná příroda Drahanské vrchoviny. Každý let skrývá jiný pohled na krásnou přírodu dle místa startu. Ve výšce si užijete ticha, klidu a nadpozemské pohody. Je jen na domluvě s pilotem (a také trochu na síle a směru větru), zda vystoupáte do výšky nebo poletíte níže nad terénem. Nejníže povolený let je 150 metrů nad terénem a 300 metrů nad zastavěnou oblastí mimo start a přistání.

Není nahoře zima?
Nahoře zima není, nemusíte si tedy s sebou brát šálu ani čepici. Lety v zimním období pochopitelně tyto doplňky vyžadují.

Jak se mám obléct?
Doporučujeme raději sportovní oblečení i obuv, přistání balonu je vždy na poli či louce, zašpinění oděvu je z tohoto důvodu možné.

Není let balónem nebezpečný?
Není, balónové létání patří mezi nejbezpečnější letecký sport. Bezpečnost letu je závislá na meteorologických informacích, bez kterých žádný pilot neuskuteční vzlet – start. Rozhodnutí o provedení letu je vždy a pouze na rozhodnutí pilota, který je plně odpovědný za průběh letu a zdraví posádky.

Jak rychle se poletí?
Rychlost letu je závislá na rychlosti a směru větru, který při letu povane. Za hodinu letu v průměru doletíme 10 – 18 km. Bohužel se může i stát, že uletíme třeba jen 6 km.

Jak se dostanu zpátky ke svému autu?
Přepravu pasažerů zpět na místo vzletu zajistíme my, takže si nemusíte shánět žádný odvoz. Pochopitelně Vaši rodinní příslušníci mohou doprovázet let balonu tak, že budou následovat náš doprovodný vůz a tím mohou vidět i přistání.

Kolik lidí se vleze do koše?
Náš koš je určen pro 5 osob + pilot.

Co si vzít sebou?
Především dobrou náladu. Nezapomeňte také na foťák či kameru, aby jste si tyto nezapomenutelné okamžiky mohli zdokumentovat.

Mohou letět i děti?
Mohou, avšak nedoporučujeme z důvodu bezpečnosti, aby letěly děti menší než 130 cm. V tomto případě je plně zodpovědný za dítě rodič.